یادواره شهدا

شناسه نوشته : 14090

1393/12/19

تعداد بازدید : 279

یادواره شهدا
اولین یادواره شهدای هیجده ساله در مدرسه علمیه حضرت زینب (س) شهرستان ایذه به مناسبت ایام فاطمیه مدرسه علمیه حضرت زینب(س) اقدام به برگزاری یادواره شهدای هیجده ساله شهرستان و همچنین یادبود شهادت خادم شهیدان شهید حجت اله رحیمی نمود.
اولین یادواره شهدای هیجده ساله در مدرسه علمیه حضرت زینب (س) شهرستان ایذه
به مناسبت ایام فاطمیه مدرسه علمیه حضرت زینب(س) اقدام به برگزاری یادواره شهدای هیجده ساله شهرستان و همچنین یادبود شهادت خادم شهیدان شهید حجت اله رحیمی نمود.
در این مراسم که امروز سه شنبه 1393/12/19 در مدرسه علمیه حضرت زینب(س) برگزار شد در فضایی کاملا معنوی که یادآور صحنه های جبهه و جنگ بود و همچنین یادآور قبر بی نشان صدیقه طاهره حضرت فاطمه زهرا (س)، طلاب این مدرسه گرد هم جمع شدن و در غم مادر هیجده ساله به سوگ نشستند که در کنار طلاب و اساتید مدرسه جناب حجت الاسلام حاج آقا موسوی امام جمعه محترم ، خانواده معزز شهدای هیجده ساله، سرکار خانم امین مسئول هیئت مداحان شهرستان ، سرکار خانم مرادی فرمانده حوزه بسیج دانش آموزی، سرکار خانم تیموریان فرمانده حوزه بسیج خواهران کوثر(س) و کادر این حوزه، و تشکلاتی از بسیج دانشگاه و پایگاه های شهرستان و... نیز شرکت داشتند.
در این مراسم حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا موسوی طی سخنرانی عنوان نمودند: پیامبران اولین الگوی بشریت در راه رسیدن به کمال بودند و در این مسیر نیز سختی های بسیاری را متحمل شدند و این ثبات قدم در راه الهی، آنها را به اولین الگو برای بشریت مبدل کرد. پیامبران در کنار آموزه های دینی خود به مردم، به پرورش صدیقانی دست زدند که کلام و پیام آنها را بدون هیچ کم و کاستی به دیگران انتقال دهند، همان هایی که در گفتارشان و در کردارشان پیام آور حق و حقیقت بودند.
ایشان در ادامه بیان نمودند: چه بسیاری از پیامبران الهی که در کنار آنها مجاهدان ربانی جهاد کردند، و مخالفان را که چون خار سد راه شده بودند از سر راه دعوت پیامبران الهی برداشتند.
نه تنها پیامبر اسلام (ص) که بسیاری از پیامبران الهی، که مأمور به تبلیغ بودند از یاری همین مجاهدان در راه ترویج دین بهره ها بردند در مقابل دشمنان. و این مجاهدان، همین شهدا هستند؛ و ما روحانیون و طلاب و دانشجویان و خواهران و برادران با ایمان بایستی بدانیم که اگر شهدا نبودند این فضای پر از امنیت و آرامش برایمان ایجاد نمی شد. در واقع ما بر روی سفرۀ شهدا نشسته ایم، و آنها به گردن تمام بشریت به خصوص انسانهای خوب که از این بستر درست استفاده می کنند حق زیادی دارند.
همچنین ایشان فرمودند: پس از آنکه نبیین و صدیقین و شهدا آمدند و بستر را مهیا کردند، نوبت به حکومت صالحان می رسد. و صالحان بایستی از این فضایی که پیامبران و صدیقین و شهدا فراهم کردند بیشترین و بهترین بهره را ببرند. بعد از انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی، بایستی دید آیا به واقع صالحان حکومت دار جامعه هستند. در کشور ما مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) که خود از صدیقین و صالحان و به بیانی شهید زنده هستند، آیا طبقۀ حاکم، به اندازه ای که باید، ادامه دهندۀ راه صدیقین و شهدا هستند؛ چرا که ما در یک جامعۀ اسلامی زندگی می کنیم و می طلبد به تبع آن برخورد مسئولین با مردم یک برخورد اسلامی باشد.
در راه اسلام، ائمۀ معصومین (علیه السلام) بهترین الگوها برای جوامع بشری هستند و هر کسی در راه پیغمبران و ائمه(ع) حرکت کند نیز، می تواند الگویی برای افراد پایین تر از خود قرار گیرد. و تمام اهتمام و توجه خداوند در این است که این الگوها اصلاح شوند تا بتوانند مردم را به سرمنزل مقصود برسانند.
این درسی است برای ما طلاب و دانشجویان که تا زمانی که خود را اصلاح نکنیم نمی توانیم الگو باشیم برای دیگران.
در پایان ایشان اذعان داشتند: دشمنان به دنبال تخریب الگوها هستند، همانطور که قرن ها در پی تخریب آنها بودند، و اگر در این راه موفق نشوند دست به قتل آنها می زنند؛ همانطور که حضرت زهرا(س) زا به شهادت رساندند، همانطور که امام علی (ع) و دیگر امامان (ع) را به شهادت رساندند. در این راه ما نیز بایستی با الگو گیری از این بزرگواران اجازه ندهیم با ترفند تخریب، بتوانند ما را از این راه دور نگه دارند،و چنان در این مسیر الهی بایستی ثابت قدم باشیم که تنها راه نجات خود را، شهادت ما بدانند.
در پایان سخنان حضرت حجت الاسلام موسوی، هدایایی به رسم یادبود از طرف مدرسه به خانواده محترم دو تن از شهدای هیجده ساله شهرستان که در این مراسم شرکت داشتند اهداء نمودند.
همچنین در این مراسم دو تن از خواهران طلبه دکلمه و متن در مدح شهدا قرائت نمودند. در پایان نیز مداحی به مناسبت ایام فاطمیه برگزار شد و از میهمان حاضر پذیرایی به عمل آمد.
همچنین در این مراسم کلیپ هایی از زندگی شهدا و خانوادۀ آنها نیز پخش شد.