کارگاه آموزشی حجاب و عفاف

کارگاه آموزشی حجاب و عفاف

شناسه خبر : 88805

1398/11/21

تعداد بازدید : 30

کارگاه آموزشی روش های تبلیغ عفاف و حجاب در فضای مجازی در حوزه علمیه خواهران شهرستان

کارگاه آموزشی روش های تبلیغ عفاف و حجاب در فضای مجازی در حوزه علمیه خواهران شهرستان

مورخ 1398/11/21برگزاری کارگاه آموزشی روش های تبلیغ عفاف و حجاب در فضای مجازی در حوزه علمیه که با استقبال اقشار مختلف بانوان و طلاب قرار گرفت .

این مراسم با حضور جناب دکتر علم الهدی برگزار گردید .ایشان بیان داشتند حجاب یک محدودیت خود خواسته برای عزت و کرامت نفس می باشد که زن اصیل انقلابی به آن پایبند است و آنرا یک ارزش فرهنگی اعتقادی می داند ،حجاب حق الله و کرامت نفس است. ایمان زن ما نسبت به خداوند متعال .

طبق آمار و نظر سنجی های به عمل آمده 85درصد زنان ایران اسلامی حجاب را به عنوان بک ارزش فرهنگی قبول دارند و به آن پایبند هستند ، امر به معروف و نهی از منکر نبایدهمراه با خشونت و توهین باشد چرا که نتیجه عکس به همراه دارد .مسجد به عنوان یک مکان مقدس و انسان ساز باید پایگاه و اجتماع زنان باشد و تبلیغ باید در این مکان زندگی باشد ،مسجد باید کانون محله باشد . وظیفه مبلغ فعالیت مفید در مسجد می باشد .

ایشان در ادامه وظیفه یک زن انقلابی را تربیت نسل پیرو ولایت و طالب شهادت دانسته  وفعالیت مفید و سازنده یک زن و مادر انقلابی را  در فضای محازی تا حد امکان را واجب دانسته و خواهران را به مطالعه در این زمینه توصیه کردند .

 

 درادامه کتبی را به خواهران  برای تربیت نسل معرفی کردند :

  • کتاب انسان و سرنوشت ، انسان و ایمان ،  و تعلیم تربیت از شهید مطهری
  • کتب تربیتی اصغر طاهر زاده
  • مسئولیت و سازندگی ، کتاب رشد، نامه های بلوغ از آقای علی صفایی

در ادامه برنامه با تقدیر و تشکر مدیریت محترم حوزه علمیه خواهران  سرکار خانم شیخ زاده از بانوان انقلابی و همیشه در صحنه به پایان رسید .